Ne, 33% Američanů vydělávajících 250 000 dolarů nežije “od výplaty k výplatě”

Říkat, že žijete od výplaty k výplatě, to neznamená, že je to pravda

Za prvé, 33% z příjmové skupiny $250,000 + nežije od výplaty k výplatě.

Když vidím takovou statistiku, je jasné, že vyšší střední třída netuší, co vlastně znamená žít od výplaty k výplatě.

Živá výplata nezahrnuje lidi, kterým po vyúčtování zbývá jen trochu peněz — příspěvek ve výši 401 tisíc, splátka hypotéky, pojistné, příspěvky do fondu pro děti a dvě platby za auto.

Živá výplata k výplatě je volba mezi nájemným a jídlem s jakoukoli nutriční hodnotou. To není realita pro 33% těch, kteří vydělávají 250 000 $nebo více.

Ve skutečnosti, pokud si přečtete celý článek Bloombergu, vyvracejí svůj vlastní titulek a připouštějí, že 33% majitelů domů nežije od výplaty k výplatě.

Zde je citát, který rozdává celou hru:

“Žít od výplaty k výplatě nemusí nutně znamenat strádání a LendingClub rozlišuje mezi těmi, kteří mohou snadno platit své účty, a těmi, kteří nemohou. — zhruba každý desátý – hlášené problémy pokrývající všechny své výdaje na domácnost v dubnu, podle průzkumu.”

Skutečné číslo je tedy 10%-což je opět samo hlášené číslo. Můžeme se podívat na 10% jako nejvyšší rozumný odhad pro ty, kteří vydělávají 250 000 $a žijí se snaží platit své účty.

Průzkumy, jako je ten zmíněný v článku Bloomberg, produkují opravdu mizerná data. Jejich jediným skutečným využitím je zachycení nálady veřejnosti-která je v tuto chvíli rozmrzelá a mizerná.

Pandemie způsobila, že poslední dva roky byly pro všechny nešťastné, politický diskurz je toxický a cena všeho je vyšší než před pandemií. Tak, pokud provádíte telefonický rozhovor a zeptáte se někoho, jak se mu daří, pravděpodobně vám to řeknou, “není skvělé.”.”

Jediné užitečné údaje, které z tohoto průzkumu získáme, jsou, že i ti, kteří mají všechny peníze, mají v dnešní době velmi špatnou náladu.

Vyšší třída je z velké části chráněna před inflací bydlení

Krátce poté, co odhalil své vlastní tvrzení, že 33% domácností s vysokými příjmy žije od výplaty k výplatě, autor potřeboval více slov, aby ospravedlnil, že jde spíše o špatně koncipovaný článek než o špatně koncipovaný Tweet.

Pokračují v argumentaci strawman o bydlení.

Zde je citát:

“Výdaje na bydlení, které obvykle zabírají velké části rozpočtů bohatších lidí, během pandemie prudce vzrostly. Například v Orange County v Kalifornii stál dům nejvyšší úrovně v dubnu 1,7 milionu dolarů, oproti 1,2 milionu dolarů v únoru 2020, na základě Zillow Group Inc. datum. Hypotéka na tento dům, za předpokladu 20% zálohy, by stála asi 100 000 $ročně. To je 40% ročního příjmu před zdaněním ve výši 250 000 USD.”

Za prvé, rád bych viděl, jaké údaje byly použity k tvrzení, že výdaje na bydlení zabírají větší podíl rozpočtů pro bohaté lidi.

Zde je podíl bydlení na celkových výdajích podle příjmů dlít amerického Úřadu pro statistiku práce:

  • Dolní 20% → bydlení=41,2% výdajů
  • Druhé 20% → bydlení=37,6% výdajů
  • Třetí 20% → bydlení=35% výdajů
  • Čtvrtý 20% → bydlení=32,3% výdajů
  • Top 20% → bydlení= 31,6% výdajů

Takže žádné vyšší náklady na bydlení nezasáhnou bohaté lidi nejtěžší.

Ve skutečnosti jsou lidé s vysokými příjmy nejméně ovlivněni rostoucími náklady na bydlení.

Proč?

Je pravděpodobnější, že budou vlastnit své domovy. Podle U. S Census Bureau, 79,4% domácností s nadprůměrným příjmem vlastnilo svůj domov oproti 51,6% domácností s podprůměrným příjmem.

Největším zajištěním proti rostoucím cenám domů je již vlastnictví vašeho domu před růstem cen.

Můj domov se za poslední 4 roky více než zdvojnásobil, ale moje náklady na bydlení jsou ploché, protože moje hypotéka je s pevnou sazbou. Majitelé domů mají luxus vyhnout se současným tržním cenám v době nekontrolovaných nákladů na bydlení. Nájemci nebo první kupující na trhu, jako je tento, cítí bolest.

Největší výhodou vlastnictví domu v roce 2022 je, že funguje jako forma kontroly nájemného.

Mimochodem, hypotéka s pevnou sazbou je také nejlepším zajištěním proti inflaci, jaké kdy najdete. Moje hypotéka je stanovena na 2%, zatímco inflace je 8%.

Druhou největší výhodou vlastnictví domu pomocí hypotéky s pevnou sazbou je překonání inflace.

Takže vše, co majitel domu musí udělat, aby se jejich náklady na bydlení nezvyšovaly, je jednoduše pokračovat v životě ve svém současném domě. Pokud jsou z jakéhokoli důvodu nuceni se přestěhovat, pak ano, zaplatí vyšší náklady — ale to je do značné míry otupeno skutečností, že jejich současný domov pravděpodobně také vzrostl.

Ano, inflace bolí každého. Ale nemusíme předstírat, že nejlépe placení lidé ve společnosti se snaží platit své účty za elektřinu.